Bioelektroniczna analiza środowiska wewnętrznego metodą prof. Vincenta

„….Zabierz chorobie jej pożywkę, a choroba umrze!” – profesor Vincent


W przeciwieństwie do znanych już Państwu badań laboratoryjnych, których wykonanie zleca lekarz, by sprawdzić w Państwa organizmie poziom witamin, pierwiastków śladowych, kwasu moczowego, poziomu cukru we krwi i wiele innych czynników, bioelektroniczna analiza środowiska wewnętrznego metoda pof. Vincenta bazuje jedynie na 3 podstawowych płynach fizjologicznych ludzkiego organizmu: krwi, ślinie i moczu.

Czy wiecie Państwo, aby w organizmie mogła pojawić się jakaś choroba, musi w nim powstać dokładnie określone, specyficzne, sprzyjające chorobie środowisko?
Prof. Vincent powiadał: „Zabierz chorobie jej pożywkę, a choroba umrze!”. Aby lekarz mógł zlikwidować pożywkę, na której rozwija się choroba, musi wiedzieć jak dochodzi do jej powstania. Oto mały przykład. Z pewnością znacie Państwo optymalne warunki dla rozwoju grzybów leśnych, które powodują, że grzyby są tak smaczne. Grzyby potrzebują dokładnie określonego środowiska, a więc specjalnej pożywki: cienistego, wilgotnego. Lekko kwaśnego podłoża. Gdy jednak zabraknie któregoś z tych trzech warunków, grzyb nie osiągnie swojej optymalnej wielkości i przed czasem zginie. Gdy zamiast cienia w miejscu, gdzie rosną grzyby pojawi się słońce, wówczas podłoze wyschnie i zabraknie dwóch istotnych czynników koniecznych dla ich właściwego rozwoju.

Przykład grzybów możecie Państwo odnieść do swojego organizmu, jednak wasz organizm ma o wiele większe wymagania. Z medycyny naturalnej doskonale znamy warunki, jakie winny być spełnione, byśmy się mogli wyśmienicie czuć we własnej skórze. Podstawowe pytanie to: W jaki sposób się odżywiamy, kiedy jemy i jak jemy, a także co pijemy?

Co Państwo jedzą?

Czy są to naprawdę produkty życiodajne, czy też produkty, które poddane zostały sterylizacji i procesom przedłużającym ich wartość, przez co nie ma w nich życia? Żaden doradca żywieniowy nie pominie tego pytania, a Wasza odpowiedź, powinna Państwu dać do myślenia.

Co Państwo pijecie?

Nasz organizm składa się w 65-90% z wody. Czy można mieć wątpliwości, że woda ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu? Nasze choroby pijemy wraz z wodą. Louis Pasteur, słynny bakteriolog, powiedział: „Pijemy 90% naszych chorób”. Czy wiecie Państwo, że w ciągu naszego życia przy przeciętnej wieku 70 lat i przeciętnym piciu 2-3 litrów wody dziennie, wypijamy około 600 razy więcej wody, niż waży nasze ciało? Przy tak ogromnej ilości, z pewnością nie jest bez znaczenia, jaką ma ona jakość! Profesor Vincent był również hydrologiem i jego metoda diagnostyczna wyrosła z badań nad właściwościami wody i jej biologicznym oddziaływaniem na organizm ludzki.
Czyż prawidłowe odżywianie i dobra woda nie wpływają w sposób istotny na stan naszego zdrowia lub czy nie sprzyjają powstawaniu chorób?

Możemy zmierzyć Państwa stan zdrowia i choroby!

  • Państwa terapeuta potrzebuje jedynie 3 ml krwi żylnej, aby określić stan układu odpornościowego, zdolność organizmu do niwelowania stresu, do obrony, ryzyko zachorowania na zakrzepicę (tj, podwyższona skłonność do powstawania skrzepów krwi z groźbą zawału serca, udaru mózgu itd.).
  • Tylko 3 ml śliny wystarczają, by określić między innymi aktywność trzustki, ewentualnie zasiedlenie jelit grzybami.
  • Mocz jest między innymi obrazem gospodarki kwasowo-zasadowej, a także wskazuje na funkcjonowanie nerek.

Pomiar fizykalnych warości 3 płynów organicznych (wartość pH, rH wartość redoks oraz wartość R suma elektrolitów) daje 9 wartości, które wskazują na stan naszego organizmu. Są one wprowadzane do komputera, gdzie dochodzi do obliczenia i postawienia diagnozy.

Państwo jako pacjenci otrzymacie odpowiedź na pytania:

  • Czy na jakiejkolwiek płaszczyźnie tworzy się w moim organizmie stan sprzyjający rozwojowi choroby?
  • Czy mój układ immunologiczny jest w stanie bronić się przed toksynami?
  • Czy środowisko biologiczne mojego organizmu jest nadal zdrowe?
  • Czy powinienem dostarczyć swojemu organizmowi substancji witalnych, antyutleniaczy lub jakiś witamin, substancji mineralnych, czy enzymów?
  • Jakie są w danym momencie zdolności obronne mojego organizmu?
  • Jak wysoki jest mój potencjał życiowy? Czy powinienem zmienić mój styl życia, jeśli chodzi o palenie papierosów, ulubione napoje, sposób odżywiania, uprawiania sportu?
  • Czy mój wiek fizjologiczny odpowiada obecnemu, biologicznemu stanowi mojego organizmu, czy tez jestem starszy biologicznie, niż wskazuje na to mój wiek?

 

Na pytania te otrzymacie Państwo precyzyjną odpowiedź wraz z wydrukiem wszystkich wyliczeń, które Państwa terapeuta dokładnie objaśni. Diagnoza ta precyzyjnie oddaje stan Państwa organizmu. Nie ma tu miejsca na statystyczne zestawienia, wyliczanie średnich.

Metod ta idealnie nadaje się również do kontrolowania przebiegu leczenia już istniejącej choroby. Terapeuta ma możliwość dokładnego sprawdzenia, czy ustalona przez niego terapia przebiega w odpowiednim kierunku i uwzględnia stan Państwa choroby w danym momencie.

Największą zaś zaletą dla Państwa jako Pacjentów i dla terapeuty jest to, że na wyniki diagnostyczne nie trzeba czekać cały tydzień. Po przeprowadzeniu pomiaru już po 5-10 minutach otrzymujecie Państwo wynik i można natychmiast rozpocząć leczenie.

Warto wiedzieć

Terapia antynikotynowa aparatem MORA

Nikotyna to jedna z najszybciej działających ...

Hiperbaryczna terapia ozonowa

Każdy z nas pamięta charakterystyczny zapach ...

Hydrokolonoterapia odtruwa organizm

Ponad 30 procent ludzi ma zaburzoną przemianę...

Zabiegi rehabilitacyjne
w Natural - Med

Dojazd i kontakt